işlem hacmi ile düne göre 1,057 puan (+%1,72) yükselerek 62,336 seviyesinden kapattı. 12/03/12 akşamı “En son ki endeks analizimde hala bir değişme yok çünkü satışların/satıcıların artmasını beklediğim kırılma noktamız hala aynı 58,600 (ekteki endeks grafiğinde sarı oklar ile gösterdiğim çizgi. Bu çizgi ayrıca fibo geri alış noktalarında ilki olan %23,6 seviyesine denk gelmektedir. Bu seviye aşağı kırılmadıkça borsamızın güçlü olduğunu söyleye bilirim yeter ki o beklediğimiz alışlar ard arda gelsin). Alıcıların/alışların artmasınıbeklediğim yukarı kırılma noktam ise 60,000. Ekteki endeks grafiğinde de göreceğiniz üzere ama kama ama alçalan üçgen formasyonu bizlere her an bir yükselişin başlayacağını söylese de orta bollinger bandının altında seyrediyor olmamız bu yükselişin gerçekleşmesi için çok sağlam alışların gelmesi gerektiğini söylüyor. Yani orta bollinger band seviyemiz de bize 59,865 seviyesini gösteriyor. Bence bu kırılmalardan biri bu hafta mutlaka olacak. Peki hangisi olacak.? İçimdeki ses 60,000’li seviyeleri yukarı kırarak son 5 yıldır Mart aylarında yaşadığımız o rallilerden birini yaşayacakmışız gibi geliyor. Ki 2008 yılında büyük bir kriz yaşamış olmamıza rağmen o yıl bile Mart ayında %15 prim yapmıştıborsamız. Bakalım rallimiz ne tarafa olacak? diye yazmıştım. Neyse ki piyasa yapıcılar içimdeki sesi duymuş olacaklar ki piyasayı alıp götürdüler. Biz yazdıktan sonra piyasa %5’ten fazla yükseldi. Ve İNŞALLAH yükselmeye de devam edecek. Hedeflerim belli: 63,400/64,000/66,500 bakalım haftaya bu rakamların hangisinde yorulacağız.
Follow me