BİST-100 ABD tarafında Fed faiz kararı ve yurt içinde TCMB’nin politika faizinde değişikliğe gitmemesi ile yılsonu yurt dışı piyasalardaki gelişmelere paralel sınırlıda olsa yabancı alışlarıyla yükselişine devam ediyor. 2016 son günlerinde daha önce paylaştığımız yıl sonu 78,000 seviyelerinde kapanış beklentimizi sürdürüyoruz. Yılın geri kalanında işlem hacminin nispeten düşük kalacağı 77,000-78,500 dar bir bant aralığında hareketlerin devamını bekleyebiliriz. Sınır ötemizde yaşanan Jeopolitik riskler, başkanlık seçimi, Avrupa Bölgesi ile olan ilişkiler ve ABD tarafında yeni Başkan Donald Trump’ın yeni yıl ile birlikte gerçekleştireceği ve/veya gerçekleştiremeyeceği projelerin piyasalara etkilerini yurt içinde ve dışında hissetmeye devam edeceğiz. Teknik olarak, 75,000-75,00 aralığı ana destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor, olası geri çekilmelerde ise 76,655 100 günlük ağırlıklı ortalama seviyesi olarak diğer takip edilebilecek destek seviyesi, Yukarı yönlü hareketlerde ise 78,000 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda, yeni yıl ile birlikte 78,000-80,000 aralığında fiyatlamaların gerçekleştiğini görebiliriz. Dolar bazında ise kurda 3,60 seviyeleri test edilirken endeks tarafında 20,500 gibi tarihi dip seviyeler görüldü. Dolar bazlı ve benzer ülke borsalarına göre 8,86 F/K oranı ile hala göreceli ucuz fiyatlandığını düşündüğümüz BİST-100 tarafında son 5 günde gördüğümüz sınırlı yabancı ilgisinin de bu nedenle olduğunu düşünüyoruz.