Yükselemiyorsa bırakalım da düşsün.Zaten yükselmeye de pek niyeti yok.Hazır gözünü aşağı dikmişken bırakalım da 55 binde bulunan Gap boşluğu tamamlansın.Eee borsa düşerken Dolar yerinde durur mu, zaten yeterince kan kaybetmiş düşsem mi çıksam mı diye ikircik içinde bulunan dolar da ters korelasyondan yükselmeyip de ne yapacak. Madem ki borsa dolar bazında önemseniyor, İMKB’yi USD bazında incelediğimizde, yükselen trendin orda da kırıldığını görüyoruz.33,682 seviyesinde kapanış yapmış.30.000 ile 31.000 arasında gap boşluğu, 31.000 de ciddi bir destek var, 31.000 altındaki kapanışlar tehlikeli. İlk hedef 31.000 dir.Daha sonrasında gap boşluğu da tamamlanabilir.Borsada ana hedef 55 binler dolarda ise ilk hedef 1.808 dir.Tabi bunlar senaryo.Tamamiyle hayal ürünü.Al-sat tavsiyesi ve yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında değildir.Tüm sorumluluk işlem yapanlara aittir.
Grafik için: