Bist100 günü yükselişle tamamlayarak, 68598 seviyesinden kapattı. En son görülen dip seviye olan 61150 dikkate alınarak bakıldığında % 12 civarı bir yükseliş sözkonusu.
Ancak buna rağmen dikkat edilecek hususlar olduğunun altını çizmeliyim. Grafikte kırmızı kanal çizgilerinden de görüleceği üzere Anatrend aşağı yönlü. İlaveten orta vade trendin de hala aşağı yönlü olduğunu görmekteyiz. Gerçekleşen son yükselişlerin Anatrend'in tersi yönünde olduğunu hatırlatmak istiyorum. Ayı Piyasası içinde bu tür yükselişler olması her zaman mümkündür. Hisse alma düşüncesinde olan veya almış olanların trend yönlerini dikkate almalarında fayda olacağını düşünüyorum.
Teknik sinyallerde 67050 seviyesi (Viop'ta 82750) oldukça önemli . Bu rakamın altında hareketler (özellikle günlük kapanış) 64900 seviyelerinin test edilmesine neden olabilir. Bu seviyelerden de satışların hızlanması halinde Ayı Piyasasında olunmasının ve gündemin de etkisiyle yeni dipler hedef haline gelebilir.
67050 üstünde kalmak şartıyla 70050 ve 70600'lü seviyelere kadar yükselişler görülmesi mümkündür.
Herkese sağlıklı ve kazançlı günler diliyorum.
İlyas Uzuner (Bilgeanalist)