Bist-100 endeksine güncel durumda baktığımızda, hem uzun vadeli hem de orta vadeli trend hareketlerinde USD bazında 32000-32800 bölgesinin ciddi direnç oluşturduğunu görmekteyiz.
29000 ve 27000 bölgelerinde de yeni daha düşükler yaparak teknik anlamda kısa vadede de USD bazında değer yitirme potansiyeli göstermekte.
15 Ekim 2014 tarihli ABD hazine bonolarında yaşanan flash crash sonrası, 2015 2.çeyrekte de emtialarda yaşanan satış dalgasına şahit olduk. Bundan sonraki dalganın da hisse senetleri piyasasında oluşması muhtemel kanımca.
Bunun zamanlaması için de Eylül FED toplantısı sonrası Ekim aylarını beklemekteyiz Venbey yatırım olarak.
Özellikle Ağustos sonrası USD bazında oluşacak fiyatlamalara dikkat edilmeli bu yaklaşım altında.