Geçen hafta XAU/USD paritesinde oluşan Omuz Baş Omuz formasyonunda bahsetmiştim, nitekim Cuma günü kapanış saatlerine yaklaşıldığı sıra formasyon tamamlanmış ve sarı metalin fiyatı yaklaşık olarak 1755 seviyesine kadar yükselmişti.
Daha öncede belirtiğim gibi 1755 ilk hedef noktası konumundaydı ve ulaşıldı. Şimdi sırada ikinci hedef olan 1775 noktası var. 1755 noktasında T/P ile kapanan pozisyonlardan dolayı fiyat yükselişinde bir yavaşlama yaşandı. Bu yavaşlayan hareket ile oluşan Bayrak Formasyonu ve Hacim göstergelerine bakarak yükseliş hareketi kısa süre sonra kaldığı yerden yukarı yönlü hareketine devam edeceğini söyleyebilirm.
Geri çekilmelerede 1747 seviyesinden tekrar alışa geçilebilir. Daha garanti işlemler için 1752 seviyesinin hacimli olarak geçilmesi beklenebilir, keza 1754,2 seviyesi kırılması durumda yukarı yönlü hareket 1775 seviyesine doğru hız kazanacaktır.
Bol Kazançlar.
Emre ÇAYIRLI