71.100 benim için önemli ilk direnç. Bu seviyelerin üstünde kalamaması ve 70.800 altında işlemlerin olması bizi sırasıyla 70.550 ve 70.100 desteklerine geri götürebilir. Bu durumda piyasaya olan inaç azalabilir ve önemli destekler olan 69.900 ve 69.500 gündeme gelebilir.
Cuma gününden gelen ve bugün yükselişle başlayan VOB 30 Haziran kontratlarında bir doyuma ulaşma gibi bir durum var. Bu yüzden 71.100 üstünde işlemler olmadıkça satış baskısı devam edebilir. 71.100 üstünde ise 71.900′lere kadar satıcıların olması beklenebilir. Kısa vadeli bir geri çekilme ve desteklerin test edilmesi piyasalar için sağlıklı olur düşüncesindeyim.
Geri çekilmeler olmadıkça her ara dirençte satışların gelmesi ve dar stoplu işlemlerin yapılması gündeme gelebilirki buda başka bir olumsuz havayı yaratacaktır.
Global piyaslarda yaşana rakamlamalar ve paritelerdeki güç azalması dikkate alınmalı.
Ben kısa vadede 71.100 üstü olmadıkça alışların çok mantıklı olacağını düşünmüyorum. 70.500 altı kapanışlarda ise ana desteklere yolculuk bekliyorum.