![13012012 EURUSD Analiz](http://adimadimforex.com/wp-content/uploads/13012012-EURUSD-Analiz.png)
Öncelikle bugünün cuma olduğunu hatırlatalım. Yani piyasaların haftalık kapanış günü. Bu açıdan işlemlerinizde öncelikle bunu göz önüne almanız gerektiğini belirtelim. Yukarıdaki ilk şeklimize baktığımızda EUR/USD paritesinin 1.28701 noktasından mükemmel Fibonacci geri dönüşünü gerçekleştirdiğini görebiliriz. Dün koyduğumuz parite hedeflerini paritemiz gerçekleştirmiş bulunmakta. Bu gün ise Avrupadaki gelişmelere de bağlı olarak 1.28701 noktasından geri çekmenin meydana geldiğini ikinci grafikten görebiliriz. Yine ikinci grafikte kırmızı çember içerisine dikkat edecek olursak, momentumun MACD'den nasıl uzaklaştığını da görebiliriz. Bu da bize sert bir düşüşü gerçekleşeceği sinyalini vermiştir. Parite 1.27942 noktasını aşağı yönde kırmıştır yeni hedefi ise 1.27686 ve onu da kırması halinde, 1.27424 ve 1.27112 noktaları olacaktır. Bunlara ek olarak paritenin 2 günden beri değindiğimiz 1.27979 +/- 50 deneme noktaları etrafında dolaştığını ve bu noktaya da dikkat edilmesi gerektiğini tekrar belirtelim.
Piyasa yanınızda olsun!
Saygılarımla,
Sercan Yıldız