Güne 61,046 seviyesinden başlayan endeksimiz en düşük 60,871ve en yüksek 61,308 seviyelerini görerek 1,986,327,742TL işlem hacmi ile düne göre 632 puan (+%1,04)yükselerek 61,178 seviyesinden kapattı. Her gün düzeltme yapacak diye beklerken piyasa yapıcıları maalesef hala ciddi bir düzeltme yapmadı, grafiklerden gördüğümüz kadarıyla da yapmayı düşünmüyorlar. Yani adamların şuan da gevşeme/düzeltme gibi bir düşüncesi yok, 62,500/64,000 ya da 65,000… Kesin bir rakam yok, hala alıcı gelmiyor tahtalara, nakit olanlar borsa yükseldikçe nakitlerine daha bir sarılıyorlar (ki haklılar), elinde senedi oalnlarda “borsa yükseldi bizim senetler yükselmedi, bizim senetler de yükselecek” düşüncesi içindeler (katılıyorum ama hepsine değil, karlı olan yatırımcılar bence karlarını ceplerine koymalılar) bu yüzden ortada bir anlaşmazlık avr. Bu anlaşmazlığıda gene büyük oyuncular çözecekler. Nasıl mı? Ya Yunanistan’ı kurtaracaklar, ya notumuzu arttıracaklar ya da küçük yatırımcıyı kandıracak başka bir olumlu haber çıkaracaklar. Bunu zaman gösterecek.
Follow me