Güne 60,873 seviyesinden başlayan endeksimiz en düşük 560,380 ve en yüksek 61,080 seviyelerini görerek 2,397,972,197TL işlem hacmi ile düne göre 129 puan (-%0,21) düşerek 60,545 seviyesinden kapattı. İşlem hacmine baktığımızda düne göre ciddi bir artış var. Bu işlem hacminin önemli bir kısmı son 5 dakikada oldu ve satış olarak gerçekleşti, bu önemli. Gerek üst gerekse orta bollinger bantlarının yakınında hareket etmediğimiz için bollinger bize bişey söylemiyor ama bollinger daralmaya başlayacak bu da trend dönüşü için ilk sinyal. Göstergelerin çoğu aşırı alım bölgesinde. Bunlar dikkate alındığında trendin dönme sinyalleri var gibi ama gene bizi kandırıyor olabilirler. Bu yüzden benim için önemli olan şu: Ekteki endeks grafiğinde, fiyatlar kalın koyu mavi çizdiğimiz trend alt çizgimizin (sarı oklarla göstermeye çalıştım) altında kapatmaya başlarsa anlayın ki trend bitti. Satışların sert geleceğini düşünmüyorum çünkü alış kademeleri boşaldı denecek kadar azaldı, alıcı yok, bu yüzden satışların ben yumuşak olacağını tahmin ediyorum ama yurt dışından olumsuz açıklamalar bu gevşemeyi sertleştirebilir. Trend çizgimizde izleyeceğimiz seviyeler tarihleri ile şöyledir: 08/02/12*59,252 - 09/02/12*59,695 - 10/02/12*60,139…
Follow me